");

Wiertarka czy wiertarko-wkrętarka – co wybrać?

2019-09-18

W domu zawsze pojawia się konieczność dokonania niewielkich napraw czy przeprowadzenia drobnych prac. Do tego celu wykorzystuje się różne narzędzia. Najbardziej popularne to wiertarka i wiertarko-wkrętarka. Na pierwszy rzut oka różnice między produktami są małe. Jednakże nazwy wskazują, że różnią się funkcjonalnością. Który produkt wybrać?

Podobieństwa między wiertarką i wiertarko-wkrętarką

Podobieństw jest bardzo dużo. Narzędzia te są do siebie zbliżone pod względem wizualnym. Ponadto wiertarki oraz wkrętarki mogą być sieciowe bądź akumulatorowe. Kolory produktów również nie pomogą wskazać stosownych różnic. Łatwo się pomylić, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na funkcje urządzeń.

Wiertarka

Wiertarka to sprzęt, którego zadaniem jest robienie dziur w różnych powierzchniach. Obecność dodatkowych akcesoriów pozwala wykorzystać maszynę do szlifowania czy też mieszania farb. Na rynku znaleźć można wiertarkę ręczną, udarową oraz młotowiertarkę. Druga z wymienionych to dobra opcja, gdy często wierci się w ścianach z cegieł czy też betonu. Wiertarka udarowa poradzi sobie także z płytami z żelbetonu.

Wiertarko-wkrętarka

Zgodnie z nazwą jest to urządzenie łączące w sobie funkcję dwóch elementów, a mianowicie wiertarki i wkrętarki. Po zablokowaniu głowicy z powodzeniem wykonuje prace jako wiertarka po wymianie bitu na wiertło. Produkt ten może być także wyposażony w udar. Dzięki temu jeszcze bardziej zyskuje na uniwersalności.

Wiertarka oraz wiertarko-wkrętarka to podstawowe narzędzia każdego majsterkowicza. Drugi produkt jest bardziej uniwersalny i pozwala na więcej zastosowań. Jednakże wybór powinien być uzależniony od rzeczywistych potrzeb oraz rodzaju wykonywanych prac. Zakup urządzeń powinien oczywiście wynikać z rzeczywistego zapotrzebowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 31 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-26
jak zawsze perfekt:)
2021-07-13
Kolejne moje zakupy i kolejna moja opinia. Za każdym razem opinia niezmienna.....BARDZO POLECAM firmę za szybkość realizacji i profesjonalną obsługę.
pixel