");

Szlifierki mimośrodowe najlepsze na rynku

2019-05-07

Gładkie, równe powierzchnie wpływają na estetyczny wygląd całego pomieszczenia czy konstrukcji. Niegdyś do szlifowania krawędzi i materiałów drewnianych używano struga zwanego również heblem. Dziś jednak urządzenie to wyparte zostało przez nowoczesne szlifierki, które nie tylko ułatwiają proces obróbki, ale także znacznie go przyspieszają. Za ich pomocą można wyrównać różne powierzchnie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tej kategorii elektronarzędzi. Jednak za najlepsze uznaje się szlifierki mimośrodowe. Dlaczego?     

 

Szlifierki mimośrodowe i oscylacyjne

Wyboru odpowiedniej szlifierki dokonuje się najczęściej pomiędzy dwoma jej rodzajami – oscylacyjną i mimośrodową. Pierwsza z nich kusi niższą ceną, ale czy oferuje również szerokie spektrum działania? Różnica między tymi urządzeniami polega w głównej mierze na wykonywanym przez nie ruchu. Mimośrodowa szlifierka łączy w sobie oscylację z ruchem obrotowym, dając tym samym wiele możliwości zastosowania. Wobec tego ten typ zapewnia zdecydowanie wyższą jakość szlifu. Oscylacyjna porusza się stale w tym samym kierunku, co znacznie przedłuża pracę i może powodować powstawanie rys.

W przypadku szlifierki mimośrodowej uzyskuje się szlif zwany zacierającym, który usuwa wszelkie powstałe nierówności. Takie działanie daje gwarancję osiągnięcia zadowalających efektów obróbki oraz niemalże perfekcyjnie gładkiej powierzchni. Dodatkowo szlifierka oscylacyjna daje możliwość gładkiego wykończenia 
Ponadto 

Zastosowanie szlifierki mimośrodowej 

Tych uniwersalnych urządzeń można użyć do wielu prac szlifierskich. Szlifierki mimośrodowe nadają się do wyrównywania powierzchni drewnianych, metalowych, ich szlifowania i polerowania. Najczęściej wykorzystywane są do:

  • prac wykończeniowych i renowacyjnych,
  • szlifowania zaokrągleń,
  • usuwania pozostałości farby i kleju,
  • obróbki materiałów z drewna.

 

Dzięki precyzyjnej pracy i wysokiej jakości szlifu szlifierki mimośrodowe uzyskały miano najlepszych na rynku. To poręczne narzędzia, które doskonale sprawdzą się w czasie remontu, wykończeń czy drobnych prac naprawczych, dlatego wybierają je nie tylko profesjonaliści, ale także miłośnicy majsterkowania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 31 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2021-07-13
Kolejne moje zakupy i kolejna moja opinia. Za każdym razem opinia niezmienna.....BARDZO POLECAM firmę za szybkość realizacji i profesjonalną obsługę.
2020-11-17
Rewelacja
pixel